svētdiena, 2013. gada 13. janvāris

Pieņemt lēmumu un darīt

...ikvienam, kam ir, tiks dots, un tam būs pārpilnība... (Mat.25:29) 
Katrs sasniegums sākas ar lēmuma pieņemšanu. Izvēle, nevis sagadīšanās, nosaka Tavu likteni. 
Jēzus stāstīja līdzību par uzņēmēju, kurš vienam no saviem darbiniekiem uzticēja ieguldīt daudz naudas (desmit talentu), un viņš to dubultoja. Otrs darbinieks saņēma uz pusi mazāk (piecus talentus), bet arī viņš dubultoja viņam uzticēto naudas summu. Trešajam darbiniekam iedeva tiešām ļoti maz (vienu talentu), bet viņš pat necentās kaut ko uzsākt. Tā vietā viņš vienkārši apraka naudu zemē. Baidoties zaudēt to, kas viņam bija uzticēts, viņš nespēja pieņemt lēmumu pat nelielam riskam. "Kungs… tam… sacīja: tu blēdīgais un kūtrais kalps. Ja tu zināji, ka es pļauju, kur neesmu sējis, un salasu, kur neesmu kaisījis...?" (Mat.25:26). 
Bībele saka, ka mēs "dzīvojam ticībā [neredzot, neaptaustot], ne skatīšanā [fiziskām acīm]" (2.Kor.5:7). Ja Tu neesat gatavs uzņemties lūgšanās izlūgtu, rūpīgi pārdomātu un labos padomos pamatotu risku, Tu nedarbojies ticībā. Un "bez ticības nevar patikt [Dievam]" (Ebr.11:6). 
Jēzus noslēdza savu līdzību, sakot: "...ikvienam, kam ir, tiks dots, un tam būs... bet no tā, kam nav, atņems to, kas tam ir..." (Mat.25:29). Tavam mērķim būtu jābūt palielināt ieguldījumus visā ko Tu dari. 
Kens Blenčards (Ken Blanchard) to nosauc par Lielo Atdošanas principu. Tas nozīmē necensties pašam nodrošināties, atliekot kaut ko ‘nebaltai dienai’ (neuztraucieties, Viņš nepievils!). Lai iegūtu vairāk, Tev ir jāizmanto tas, ko Dievs ir jau Tev devis. Ja Tu sper soli ticībā, Dievs arī līdzdarbojas... un notiek pārsteidzošas lietas. Džons Meisons (John Mason) iesaka: "… Ne tas, kas mums ir, bet tas, ko mēs izmantojam; ne tas, ko mēs saprotam, bet tas, ko mēs izvēlamies, nosaka cilvēku laimes sajūtu." 
Tad, kad Tu ierobežo to, ko Tu plāno darīt, Tu ierobežo to, ko Tu vari darīt.
Padomā: ja nerīkosies tagad, vai tas galu galā nesagādās Tev lielākus zaudējumus?

0 comments:

Ierakstīt komentāru