svētdiena, 2012. gada 13. maijs

Pastaiga pa ūdeni (1)

...Pēteris izkāpa no laivas, gāja pa ūdens virsu … pie Jēzus. (Mat.14:29)
Mācekļi kādu nakti bija devušies zvejot, kad pēkšņi sākās vētra. Aptuveni 3:00 (naktī!) viņi izbijušies ievēroja, ka virs ūdens tiem tuvojas kāda figūra. ‘Bet Jēzus tūdaļ tos uzrunāja...: "Turiet drošu prātu, Es tas esmu! Nebīstieties!" Un Pēteris Viņam atbildēja...: "Kungs, ja Tu tas esi, tad liec man nākt pie Tevis pa ūdens virsu." Un Viņš sacīja: "Nāc!" Un Pēteris izkāpa no laivas, gāja pa ūdens virsu un nāca pie Jēzus.’ (Mat.14:27-29).
Pirmkārt, šis stāsts mūs aicina pārdomāt to, ka, ja Tas Kungs neliek mums kaut ko darīt, tad varbūt labāk nevajag sākt.
  • Ir kāds stāsts par cilvēku, kurš stāvējis pie debesu vārtiem. Pēteris viņam esot teicis: "Nosauc vienu lielu labu darbu, ko esi darījis." Vīrietis atbildējis: "Nu, kad es redzēju, ka baikeru banda draudēja izrēķināties ar kādu sievieti, es iesitu vienam, otru nogrūdu no moča un trešajam izrāvu viņa auskaru." Ļoti pārsteigtais Pēteris jautājis: "Mēs neko tādu nebijām plānojuši. Kad tad tas notika?" Vīrietis esot atbildējis: “Apmēram pirms 30 sekundēm..."
Lai staigātu pa ūdens virsmu, Tev vispirms ir jāiemācās saskatīt atšķirību starp Dieva balsi un savu impulsiem.
Otrkārt, ir jāsaprot, ka, lai piedzīvotu brīnumu, mums ir jātiek ārā no mūsu komforta zonas. Vai vari iejusties Pētera situācijā? Plosās vētra... un visi baidās… Laiva šķiet tā vieta, kur ir vēl daudzmaz drošība. Vai Tu labprātāk nevēlētos palikt tur? Bet Tu nevari. Dievs Tev ir paredzējis vairāk, nekā vienkārši censties izvairīties no neveiksmēm. Dievs aicina Tev uzticēties un sākt darboties.
Tu vari jautāt: "Kas ir mana laiva?" Tas ir jebkas, kam Tu uzticies tad, kad dzīvē, darbā vai attiecībās kļūst ļoti vētrains. Tava laiva ir tas, kas Tevi tur komforta zonā. Izkāpšana var būt bīstama, tomēr tas var kļūt visbrīnišķīgākais piedzīvojums kāds Tev ir bijis!

2 comments:

Lasītājs teica...

No kurienes nāk apgalvojums, ka mācekļi zvejoja?
Bībelē tur ir teikts, ka Jēzus Kristus liek mācekļiem pārcelties uz otru malu. Tāpēc viņi brauc pāri jūrai.

Ivo Roderts teica...

Lasītāj! Tev taisnība - nav teikts, ka zvejoja...
Man bieži gribās pafantazēt kā tas varēja notikt... Lūk mans domu gājiens:
1) Mat.14:25 - oriģinālā teikts 'ceturtā sardzē', kas pārtulkojot mūsu laika izpratnē ir no 3:00 līdz 6:00 no rīta...
2) Jāņa 6:19 teikts, ka bija nobraukuši 5-6km...
3) Aprakstos tiek minēts pretvējš... kas PARASTI spēcīgāks ir pa dienu.
Kad viņi sāka braukt, varēja būt jauks vakars...
Mans jautājums - vai viņiem vajadzēja 6-9 stundas, lai tiktu tikai līdz ezera vidum? Varbūt kaut kas viņus aizkavēja? un tad, kad jau rīta pusē sāka celties vējš viņi attapās ezera vidū...
Lai vai kā, manuprāt, tas nav galvenais...
Svarīgākā piedzīvojuma daļa ir satikšanās ar Jēzu uz ezera.

Ierakstīt komentāru