svētdiena, 2013. gada 21. aprīlis

Ko darīt ar nenoteiktību (2)

...Tas Kungs, tavs Dievs, ir visur ar tevi, kurp vien tu iesi. (Jozua 1:9) 
Kad Mozus nodeva Dieva tautas vadības stafeti Jozua, daudz kam bija jāsāk mainīties. Četrdesmit gadus Jozua bija mācīts, kā pārvietoties un izdzīvot tuksnesī, bet tagad bija pienācis laiks ieiet Apsolītajā Zemē. Vadības principi, kas labi nostrādāja tuksnesī, ne vienmēr varēja būt veiksmīgi zemē, kur viņiem tagad būs jādzīvo.
Vai Tu vari iztēloties Jozua sarunu ar Dievu?
Jozua: "Es zinu daudz par klejošanu tuksnesī, bet neko nezinu par karamākslu."
Dievs: "Esi stiprs un drošs, nebīsties un nebaiļojies! Jo Tas Kungs, tavs Dievs, ir visur ar tevi, kurp vien tu iesi."
Kāpēc Dievs ieteica Jozua būt stipram un drosmīgam? Tāpēc, ka Jozua bija jūtami noraizējies! Šī jaunā situācija viņam kā vadītājam lika sajust nenoteiktību visā, kas bija sagaidāms. Vienīgais, ko Jozua zināja bija tas, ka Dievs bija teicis, "Ejiet!" Tāpēc "Jozua pavēlēja tautas pārstāvjiem, sacīdams: "Noejiet nometnē un pavēliet visai tautai, sacīdami: apgādājieties ar ceļamaizi, jo nākamajās trijās dienās jums būs jāceļas pāri Jordānai..." (Jozua 1:10-11).
Vai Tu vari iztēloties cilvēku reakciju?
Cilvēki: "Bet Jozua, kā mēs gatavojas tikt pāri upei"
Jozua: "Es neesmu pārliecināts, bet pēc trim dienām mēs iesim."
Cilvēki: "Bet Jozua, ko mēs darīsim, kad mēs nokļūsim otrajā pusē?"
Jozua: "Es jums to pateikšu, kad mēs tur nonāksim. Vienkārši esiet gatavi doties ceļā..."
Vai Tu uztver domu? Kā līderim un vadītājam, Tev ne vienmēr būs skaidri zināmas daudzas lietas, it īpaši tad, ja Tu vadīsi apgūt jaunas teritorijas. Tomēr Tu nekad nevari atļauties šaubīties par savu aicinājumu, savu vīziju un savu uzstādīto mērķi. No kurienes var iegūt šādu pārliecību? No Dieva apsolījuma – "Es esmu ar Tevi!"

0 comments:

Ierakstīt komentāru