svētdiena, 2013. gada 14. aprīlis

Ko darīt ar nenoteiktību (1)

Ak, mūsu Dievs! … mēs nezinām, ko lai darām, bet uz Tevi mēs paceļam savas acis." (2.Laiku 20:12) 
Ja Tu esi līderis vai vadītājs, Tev nākas pieņemt lēmumus par attiecībām, naudu, laiku, vērtībām, iespējām un plāniem. Un agrāk vai vēlāk Tavi pieņemtie lēmumi ietekmēs lielākus vai mazākus procesus. Tad arī pienāks tas brīdis, kad Tava vadība tiks atklāti izvērtēta.
Tāpēc ir kaut kas, ko Tev ir nepieciešams zināt, vadīšanas un lēmumu pieņemšanas sfērā tas parasti prasa ilgāku laiku, līdz atklājās Tava prasme vai stulbums. Vadītājam bieži nākas dzīvot ilgu laiku nezinot, vai ir izdarīta pareizā izvēle, pieņemts īstais lēmums. Tajā brīdī, kad sākas ražas novākšana, ir pārāk vēlu mainīt savu lauksaimniecības nozari. Lai kaut ko mainītu, ir jāgaida līdz nākamajai stādīšanas sezonai.
Kad runa ir par vadību, nenoteiktība ir visu panākumu neatņemama sastāvdaļa. Nenoteiktība jeb neskaidrība nekad pilnībā nebeigsies. Turklāt nenoteiktība nav norāde par sliktu vadību, tā tikai uzsver nepieciešamību pēc īsta līdera. Tā ir vide, kurā laba vadība visbiežāk tad arī atklājas.
Kā līderis Tu varbūt domā, ka Tev vienmēr būtu jāzina, ko darīt un kā rīkoties, bet patiesībā būs tikai daži izņēmuma gadījumi, kad Tu varēsi būt pilnīgi pārliecināts. Tas arī ir iemesls, kāpēc ķēniņš Jošafats lūdzās: "Mēs nezinām, ko lai darām, bet uz Tevi mēs paceļam savas acis."
Tā kā Tev pastāvīgi nāksies pieņemt lēmumus ar ierobežotu pieeju visai informāciju, Tavs mērķis nav novērst neskaidrību atsevišķos jautājumos. Tā vietā visnepieciešamākais ir attīstīt spēju uzticēties Dievam un būt drosmīgam neskatoties ne uz ko. Tavs darbs nav novērst nenoteiktību, bet gan iedvesmot pārējos ticēt un rūpēties par progresu nenoteiktības apstākļos. Ja Tu vari to izdarīt, Tu esi ceļā, lai kļūtu par līderi.

0 comments:

Ierakstīt komentāru