svētdiena, 2012. gada 15. janvāris

Tev ir vīzija? Tev tā ir ‘jāatrod’ (1)

...Apraksti tevis redzēto parādību... lai to ikviens viegli var lasīt... (Habak.2:2)
Runājot par vīziju vajadzētu ievērot divas svarīgas lietas:
1) Tavam redzējumam ir jānāk no Dieva. Pastāv liela atšķirība starp centieniem īstenot savus mērķus vai Dieva dotu vīziju. Ja Tava vīzija ir no Dieva, tā "...īstenosies noteiktā laikā, ... jo tas viss nāktin nāks un nekur nepaliks" (Habak.2:3). Tev nav jācenšas diriģēt notikumus; Dievs nodrošinās resursus un atvērs durvis īstajā laikā. Viņš arī parādīs īsto ceļu. Lūk, vēl kāds interesants Svēto Rakstu fragments: "… viss tas ir atkarīgs no laika un apstākļiem. Un cilvēks arī nezina savu nolikto laiku; nē, kā zivis, kas ieskrien ļaunā tīklā, un kā putni, kurus noķer ar cilpām, tāpat arī cilvēku bērni sapinas savos valgos laikā..." (Sal.māc.9:11-12). Dievs parādīs Tev īsto Tavas dzīves jēgu un dos Tev iespēju to arī izpildīt. Bet Tu vari tam pretoties, vai atlikt to, vai izvēlēties savā dzīvē citas lietas un galu galā tā izniekot Tev atvēlēto "laiku". Neiekrīti sava iedomīguma lamatās un nepazaudē to, ko Dievs ir paredzējis tieši Tev.
2) Tava vīzija būs savienota ar konkrētu jomu. Piemēram, Jāzepa piedzīvojumi sākās ar sapni par kviešu lauku (1.Moz.37:6-7). Kas ir Tava sfēra? Vai Dievs Tevi aicina darboties medicīnas nozarē, izglītības, finanšu, nekustamo īpašumu, vai kādā citā jomā? Tomēr tas noteikti būs par svētību citiem. Dievs teica Ābrahāmam: "...Es tevi svētīšu un darīšu lielu tavu vārdu, un tu būsi par svētību..." (1.Moz.12:2).
Nemeklē slavu pats, tā vietā centies kalpot citiem. Ja Tu to izvēlēsies, tad Tava ietekme būs lielāka nekā Tava slava, un Tava mūžīgā alga būs daudz lielāka par to, ko Tu varētu uzģērbt, kur Tu varētu dzīvot, ar ko Tu varētu braukāt, vai ko Tu varētu piekārt pie sienas.

0 comments:

Ierakstīt komentāru