svētdiena, 2012. gada 29. jūlijs

Atrisini ģimenes problēmas

Un Tas Kungs sacīja uz Ābrāmu: "... un tevī būs svētītas visas zemes ciltis.” (1.Moz.12:1-3)
Lai tiktu svētītas visas ģimenes virs zemes, Ābrahāmam bija jāsāk ar savu ģimeni.
Pirms kāds cilvēks varēja pretendēt uz vadošo lomu draudzē Jaunās Derības baznīcas laikā, tika pārbaudīta arī viņa mājas dzīve (skat. 1.Tim.3:5). Cilvēki toreiz sprieda apmēram tā – ja kādam nav izdevies tikt galā ar problēmām savas mājas lokā, tad nebūtu prātīgi palielināt viņa ietekmes sfēru. Savukārt, ja Tu vēlies baudīt Dieva svētības savā ģimenē, Tev ir jāiemācās tikt galā ar grūtībām.

Tātad:
  1. Mēģini atcerēties, ka jūs visi esat vienā komandā. Neļauj savai neapmierinātībai (par kaut ko) gāzties pār Taviem mīļajiem. Pārāk bieži mājas ir tā vieta, kur mēs ļaujam emocijām vaļu tad, kad esam noguruši būt 'jauki’.
  2. Pirms runā, ņem vērā visus faktus. Nekas nevar vairāk kaitēt kā izdarīt pārsteidzīgus secinājumus. "Kas pievalda un pasarga savu muti, pasarga savu dzīvību, bet, kas ļauj savai mutei visu vaļu, dabūs bīties" (Sal.pam.13:3).
  3. Rīkojies ar apdomu. Pārdomā visas savas iespējas... un Tu būsi objektīvāks. Tas ir veids, kā Tu esi apmācīts rīkoties jebkuru problēmu gadījumā savā darbavietā – kāpēc tā nerīkoties savas ģimenes lokā?
  4. Atrodi kaut ko labu katrā situācijā. Skots Peks (Scott Peck) raksta: "Tikai tāpēc, ka ir problēmas, mēs mentāli un garīgi augam. Mēs mācamies, ja par spīti sāpēm, esam gatavi tās risināt." Nav svarīgi, cik slikta šķiet kāda situācija, vienmēr var atrast kaut ko pozitīvu. Meklē to!
  5. Pārliecinies, ka cilvēki Tev blakus zina, ka viņus mīli. Ir taisnība, ka ļoti svarīgi ir atklāt citiem to, kā Tu jūties... tikai tas vienmēr ir jādara smalkjūtīgi. Tomēr vēl svarīgām ir pārliecināties par to, ka Tava ģimene zina, ka Tu viņus mīli. Ja cilvēks jūtas mīlēts, viņš var pārdzīvot gandrīz jebkuru krīzi.
Kā Tu domā – kad Tev vajag Dieva mīlestību visvairāk? Tad, kad Tu esi pelnījis to vismazāk!
Mēģini sekot šim piemēram.

0 comments:

Ierakstīt komentāru