svētdiena, 2013. gada 19. maijs

Sabalansēt ģimeni un karjeru

Bīskapam pienākas būt… tādam, kas labi valda savu namu… (1.Tim.3:2-4) 
Ģimenes vajadzību un karjeras izaicinājumu sabalansēšana liek izdarīt grūtas, nesavtīgas izvēles. Ja Tu izdarīsi pareizās, tad varēsi piedzīvot patiesu prieku bez mazākās nožēlas.
Džons Ortbergs (John Ortberg) raksta: "Mans draugs ir profesionāls mūziķis. Jau daudzus gadus viņš savu dzīvi pavada “uz ceļa”. Viņš ir kļuvis patiesi veiksmīgs mākslinieks. Arī tad, kad jau trīs gadus viņš bija tēvs, aptuveni pusi savas dzīves joprojām viņš pavadīja pārbraucienos. Kad viņa meita bija aptuveni gadu veca, viņa tik tikko pazina savu tēvu. Tad viņš saprata, ka ir nepieciešams kaut ko mainīt... tomēr tas bija tik biedējoši. Ja nu viņa kā mūziķa karjera cietīs? Ko tad, ja veltot vairāk laika ģimenei, dzīve kļūs grūtāka? Tad viņš izšķīrās pieņemt izaicinājumu būt par universitātes mūzikas nodaļas vadītāju. Tagad viņš joprojām muzicē, bet ceļojumos laiku pavadīt nākas tikai reizēm. Viņa attiecības ar viņa meitu ir kļuvušas par patiesu dzīves prieka avotu, par kaut ko tādu, ko viņš citādi nekad nebūtu varējis piedzīvot. Viņam nācās atteiktie no dažiem saviem sapņiem, tomēr, kopš meitas piedzimšanas, viņš ir ierakstījis visvairāk pārdoto CD albumu un ticis nominēts Grammy balvai. Tomēr vissvarīgākais viņam ir apziņa, ka viņa meita izaugs pazīstot un piedzīvojot ikdienas attiecības ar savu tēvu. Viņa mūža sasniegums būs nosaukums, kas viņam nozīmē daudz vairāk nekā jebkuri citi tituli… šis tituls ir "tētis!" 
Bībele saka, ka labam vadītājam ir jābūt tādam, "...kas labi valda savu namu... " (1.Tim.3:4). Ar to netiek domāta valdonība, bet gan gudra lēmumu pieņemšana. Un tas neattiecas tikai uz vadītājiem, tas attiecas uz mums visiem!

0 comments:

Ierakstīt komentāru