svētdiena, 2013. gada 26. maijs

Sper vēl vienu soli

Mēs tiekam vajāti, tomēr neesam pamesti; mūs notriec pie zemes, bet mūs nevar pazudināt. (2.Kor.4:9 jaun.tulk.) 
Neveiksme ir kā sitiens pakrūtē. Un ja tas notiek atkārtoti, vilinoši šķiet vienkārši padoties. Tomēr tas nav pareizais risinājums. Neveiksme nepadara Tevi par zaudētāju – padošanās gan.
H.E.Džensens (H.E.Jensen) ir teicis: "Cilvēks-uzvarētājs, iespējams tika diskvalificēts vairākas reizes, bet viņš ‘nedzirdēja’ tiesnesis." Dzīve, kurā nebūtu neveiksmes, varētu šķist droša, tomēr tā veicina garlaicību, apātiju un zemu pašcieņu. Vai esi ievērojis, ka velns nekad Tev atgādina par to, ko Tu esi iemācījies? Nē, viņš vēlas, lai Tu saglabātu atmiņā sāpīgas detaļas. Pareizā pieeja ir gūt mācību… un tad aizmirst detaļas. Laba rezultāta sasniegšanai ir nepieciešams balstīties uz to, ko Tu esi iemācījies, un tad virzīties uz priekšu.
Teologs Brūks Vestkots (Brooke Foss Westcott) raksta: "Īpaši gadījumi nerada varoņus un gļēvuļus, tie vienkārši tos atklāj... Klusi, līdzīgi kā mostoties no miega, mēs pieaugam stiprāki vai vājāki, līdz beidzot kāda krīze parāda to, par ko mēs esam kļuvuši. Tu jau savā dzīvē esi piedzīvojis neveiksmi daudzas reizes, lai arī visticamāk Tu to neatceries. Tu pakriti tajā pirmajā reizē, kad mācījies staigāt. Tu pamatīgi aizrijies ar ūdeni, kad pirmo reizi mēģināji peldēt. Vai Tu precīzi trāpīji bumbai pirmajā reizē, kad centies trāpīt vārtos? Labākie sportisti, kurus tagad visi apbrīno, ir piedzīvojuši daudz vairāk neveiksmes kā Tu. Stīvu Džobsu atlaida no darba viņa paša veidotajā kompānijā, un tikai pēc gadiem viņš tur spēja atgriezties un panākt fantastiskus rezultātus. Angļu rakstnieks Džons Krisejs (John Creasey) piedzīvoja 753 noraidījumus pirms kļuva slavens un publicēja 564 grāmatas." (Šis raksts bija publicēts The Wall Street Journal)
H. Džeksons Brauns (H.Jackson Brown) dod mums divus noteikumus kā nebūt zaudētājiem. Pirmais - sper vēl vienu soli. Otrais noteikums - ja Tu nevari doties tālāk, skatiet noteikumu numur viens.

0 comments:

Ierakstīt komentāru