svētdiena, 2012. gada 19. augusts

Integritāte (1)

Kungs, gādā man taisnību, jo es staigāju nevainībā... (Ps.26:1)
Lai pasargātu sevi no barbariskiem ziemeļu ordu uzbrukumiem, Ķīnas tauta uzbūvēja Lielo mūri. Tas bija tik liels, ka neviens nevarēja tā vienkārši pārkāpt tam pāri, un bija tik biezs, ka neviens nevarēja izlauzties tam cauri. Mūra celtniecību pabeiguši, viņi nolēma, ka tagad ir laiks baudīt dzīvi. Pirmajos simts Lielā mūra pastāvēšanas gados, Ķīna tika okupēta trīs reizes. Ne reizi ienaidnieks nemēģināja izlauzties cauri mūrim vai kāpt tam pāri... viņi vienkārši uzpirka vārtu sargus un devās iekšā. Tie, kas būvēja mūri tik ļoti paļāvās uz šo akmens sienu, tomēr viņi aizmirsa iemācīt saviem bērniem godīgumu. Tā rezultātā izauga paaudze bez morāles un garīgiem principiem, kas viņus aizsargātu.
Vai esi kādreiz redzējis vētras izlauztu lielu koku, kuram blakus citi lieli koki stāv neskarti? Kāpēc vienu un to pašu vētru daži koki iztur, kamēr citi tiek izrauti ar visām saknēm? Atbildi atradīsi papētot tuvāk koka stumbru un saknes. Uztver domu?
Kad runa ir par Tavu integritāti, ir daži jautājumi par kuriem der regulāri padomāt:
  • Vai es esmu vienmēr tāds pats, neatkarīgi no tā, ar ko es esmu kopā?
  • Vai es esmu gatavs pieņemt lēmumus, kas būs vislabākie priekš citiem, pat ja citādāka izvēle ļautu man iegūt vairāk?
  • Vai var apgalvot, ka es vienmēr palieku uzticīgs saistībām, kuras esmu uzņēmies attiecībās ar Dievu, sevi un citiem?
  • Vai vari teikt tāpat kā psalma autors: "Kungs, gādā man taisnību, jo es staigāju nevainībā un paļaujos uz To Kungu bez kādas svārstīšanās" (Ps.26:1)?
Dzīve reizēm ir kā skrūvspīles: tā Tevi saspiež... Šādos brīžos viss, kas ir Tevī iekšā, nāks ārā. Sevis apliecināšana un savtība (šķiet!) sola daudz, bet rezultātā bieži nākas vilties, savukārt godīgums nekad nesagādās vilšanos.
Tātad, piestrādā pie savas integritātes.

0 comments:

Ierakstīt komentāru