svētdiena, 2012. gada 26. augusts

Integritāte (2)

Sirds skaidrība ... lai mani sargā... (Ps.25:21) 
Bībelē ir dažādi stāsti… Ir stāsts par Jāzepu, kurš, lai gan Potifāra sieva viņu vairākkārt centās pavedināt, teica nē. Savukārt Dāvids, nonākot līdzīgos apstākļos, teica jā… Tomēr der ievērot, ka stāsts par Dāvidu tur nebeidzas. Dāvids apprecējās ar Batsebu. Un kad viņu dēls Salamans pieauga un sāka valdīt, "viņam bija septiņi simti sievu no augstākām aprindām un trīs simti blakussievu. Un viņa sievas locīja viņa sirdi" (1.Ķēn.11:3).
Integritāte var nešķist kaut kas absolūti nepieciešams tagad, bet tās trūkumam var būt tālejošas sekas. Integritāte nozīmē pildīt savas saistības, kaut arī apstākļi, kādos tika dots solījums, ir mainījušies. Kāds gudrs cilvēks reiz ir teicis, ka cilvēka dzīvē integritāte ir tad, kad vārdi un darbi ir saskaņā. Tavi uzskati atspoguļosies Tavā uzvedībā. Tad nebūs nekādas pretrunas starp to, kā Tu izskaties sabiedrības acīs un kas Tu patiesībā esi. Integritāte ir ne tikai kā tiesnesis starp dažādām vērtību sistēmām, tas ir pamats lēmumu pieņemšanai. Tas padara Tevi spējīgu būt līdzsvarotam cilvēks neatkarīgi no katra dzīves sarežģījuma.
Reiz kādam cilvēkam, kurš atsaucās darba sludinājumam, tika lūgts paskaidrot, kāpēc viņš tika atbrīvots iepriekšējā darbavietā. Cilvēks esot atbildējis: "Tādēļ, ka es gribēju ņemt savu darbu mājās." Kad jautāja, kur tad viņš strādāja, cilvēks atbildējis: "Valsts Bankā." Mēs smaidam dzirdot šādus stāstus, bet pētījumi rāda, ka 55% darbinieku neuzticas saviem vadītājiem.
Vai Tu esi uzticams?
Vils Rodžers (Will Rogers) teica: "Cilvēku domāšana mainās nevis citu argumentu, bet personīgu novērojumu dēļ. Cilvēki dara to, ko viņi redz. To, ko viņi dzird, viņi saprot, bet tam, ko viņi redz, cilvēki tic un ir gatavi sekot..."
Par to tad arī runā kāda cilvēka lūgšana, kura ir pierakstīta Bībelē: "Pasargi manu dvēseli ... nepamet mani kaunā, jo uz Tevi es paļaujos! Sirds skaidrība un taisnība lai mani sargā..." (Ps.25:20-21).

0 comments:

Ierakstīt komentāru